top of page

Fuar Stand Üretiminin Bilinmeyenleri...

Fuar standı tasarımı yapan bin bir tane fuar firması var Türkiye'de. Tasarım konunda karar verebilmek olsun, bütçeler olsun stand yaptıracak bir şirketin bütçesi olsun bir sürüde değişken var karar aşamasında. Biraz daha konuya objektif bakacak olursak standın yapımını üstlenen firmayı seçerken daha çok bu iki temel unsur üzerinde durmakta ve ilerlenmekte.

Standın Tasarımı Nasıl Olmalı?

Standın Bütçesi Ne Olmalı?

Tasarım konusunda bu denli bedava çalışmalar yapılması faydadan çok sektöre zarar getirmektedir. En başta iş basitleştirme hareketi gibi görünse de aslında müşterilerimiz için kötü bir tablo ortaya çıkmakta. Bu da müşterinin ne istediğini anlatma konusunda sıkıntılar ve karar sürecini uzatma gibi etkiler yaratıyor.

Standın bütçesini diğer firmalarla karşılaştırmak en büyük hata olsa gerek. Çünkü çalışanı ve makina parkuru az olan firma çok olana oranla daha düşük fiyat verebilir.

Fakat çalışan sayısı ve sermayesi çok olan firmalar bu fiyatlara düşemeyebilir. Tabi iki firma arasındaki kalite ve garanti faktörlerini de göz ardı etmezsek daha çok büyük ölçekli firmalarla çalışmakta fayda vardır.

Öne Çıkankar
Son Makaleler
bottom of page